1 maja 1970 roku Sokół Rakoniewice wziął udział w turnieju o puchar I sekretarza KP PZPR

| 3 maja 2019
PRL

Ten interesujący turniej błyskawiczny odbył się już po raz czwarty. W poprzednich rozgrywkach zwyciężała trzykrotnie jedenastka LZS Kębłowo zdobywając puchar na własność.

Zawodnicy Sokoła Rakoniewice w turnieju 1-majowym

Drużyna Sokoła Rakoniewice - stoją od lewej: Tadeusz Starzyk (kapitan), Waldemar Tomala (bramkarz), Jan Kalemba, Stefan Nowak, Edmund Tomiak, Zygmunt Polowy, Zenon Tomiak, Hieronim Słomczyński, ?, Jan Młynarczak, Zdzisław Szefner | fot. zbiory D.Wajs

W tym roku musiano więc ufundować nowe trofea dla czterech aktualnie najlepszych zespołów piłkarskich powiatu uczestniczących w turnieju. Mecze odbywał się przy fatalnej pogodzie, a mimo to cieszyły się dużym powodzeniem publiczności.

Sokół Rakoniewice już w pierwszym spotkaniu trafił na Grom Wolsztyn, który imponował dobrą grą techniczną i taktyczną. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zawodników z Wolsztyna 1:0 po bramce Gesnera.

Grom ostatecznie triumfował w całym turnieju. W finale Wolsztynianie pokonali LZS Kębłowo 4:0. Sokół Rakoniewice uplasował się na 4 miejscu.

Puchar wręczył Gromowi I sekretarz KP PZPR Józef Grzelak, który wyrażał się z uznaniem o ambitnej postawie wszystkich drużyn i prowadzącej obiektywnie mecze trójce arbitrów z Nowego Tomyśla

Wyniki

Finał

Grom Wolsztyn – LZS Kębłowo 4:0 (bramki: Bierka – 2, L.Nowak – 1, Skorupiński – 1)

Źródło: Głos wolsztyński – Maj 1970 r.


Komentarze

Czytaj nasze portale
×
Wyszukaj w HistoriaRakoniewic.pl
×