Brawa dla solistów i zespołów z rakoniewickiego ośrodka kultury

| 29 listopada 2015
PRL

Sobotni koncert solistów i zespołów reprezentujących Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Rakoniewicach z pewnością zaliczyć trzeba do udanych. Czwarta już prezentacja w ramach „Przeglądu dorobku kulturalnego miast i gmin województwa poznańskiego” organizowanego przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Wojewódzkiego, Pałac Kultury pod patronatem „Gazety Poznańskiej” zgromadziła w sobotnie popołudnie w Parku Kasprzaka wielu widzów.

Chór Zbiorczej Szkoły Gminnej pod kierownictwem Józefa Kowalonka.

Chór Zbiorczej Szkoły Gminnej pod kierownictwem Józefa Kowalonka. | fot. zbiory D.Wajs

Muszla koncertowa jest więc w pełni wykorzystywana bowiem i wczoraj w tym miejscu prezentowały się najlepsze zespoły muzyczne i wokalno-muzyczne będące laureatami wojewódzkiego przeglądu „Amaformuz”.

Rakoniewicka propozycja była bardzo urozmaicona. Swój kunszt zaprezentowała orkiestra dęta Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury pod kierownictwem Ignacego Bienia, zespół wokalno-muzyczny „Sigma”, chór Zbiorczej Szkoły Gminnej pod kierownictwem Józefa Kowalonka oraz Zespół Wokalno-Muzyczny Komendy Hufca ZHP, którym kieruje Henryk Basiński. Wystąpiła również wokalistka Renata Wajs. Szczególnie najmłodsi wykonawcy programu przed poznańską publicznością na pewno na długie lata zapamiętają tak ważny występ.

Przegląd dorobku kulturalnego poczynań w różnych dziedzinach cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Najlepsi artyści i zespoły ruchu nieprofesjonalnego prezentują to co w swoim repertuarze mają najlepszego. Tak było i w minioną sobotę. W tym miejscu również słowa uznania należą się dyrektorowi MGOK w Rakoniewicach Grzegorzowi Matuszewskiemu, który jednocześnie dowcipnie prowadził cały program.

W ramach prezentacji kulturalnych osiągnięć miasta i gmin Poznańskiego, które potrwają do połowy września pokazanych zostanie ponad 20 programów. Za tydzień w muszli koncertowej w Parku Kasprzaka wystąpią zespoły działające przy kombinatach PGR, a ponadto w czerwcu swój dorobek zaprezentują artyści amatorzy z Wrześni i Szamotuł. (WKK).

Źródło: Gazeta Poznańska, 28.05.1984 r.


Komentarze

Czytaj nasze portale
×
Wyszukaj w HistoriaRakoniewic.pl
×