Sokół Rakoniewice – Lech III Poznań 1:1 (5:4)

| 20 lutego 2016
PRL

29 lipca 1973 r. drużyna Sokoła Rakoniewice wzięła udział w III edycji Pucharu Życie Nadobrza, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim. Drużyna rakoniewicka zajęła 4 miejsce plasując się za Dyskobolią Grodzisk, Koroną Bukowiec i Gromem Wolsztyn.

Drużyna Sokoła Rakoniewice zdjęcie zbiorowe

Drużyna Sokoła Rakoniewice w meczu z Lechem Poznań. Stoją od lewej: Zbigniew Świniarek, Józef Szczepaniak, Gracjan Kotlarski, Janusz Augustyniak, gościnnie Edmund Białas (trener Lecha Poznań), Stanisław Ziemniak, Roman Augustyniak, Tadeusz Starzyk (kapitan) Dolny rząd od lewej: Stefan Piosik, Kazimierz Mikołajczyk, Roman Banach (bramkarz), Jan Młynarczak, Józef Wojtyński, Marian Musiał. | fot. zbiory D.Wajs

Wyniki turnieju:

Józef Szczepaniak tak wspomina ten mecz:

„Pamiętam ten mecz. Do przerwy było 1:0 dla Lecha. Po przerwie Janusz Szczygieł (przyp. red. ówczesny prezes Sokoła) wpuścił Stanisława Ziemniaka. Stachu strzelił ze >>szpilora<< z 30 m a ja dobiłem i było 1:1”.

Puchar miesięcznika „Życie Nadobrza” zdobyła A klasowa drużyna Dyskobolii Grodzisk. Drużynę prowadził w tym czasie trener Zdzisław Fabiś.